המדריך למכונות לעיבוד שבבי

המדריך למכונות לעיבוד שבבי

עיבוד שבבי הוא למעשה תהליך תעשייתי שבו נלקח גוש של חומר גלם וממנו מייצרים בעזרת מכונות מסוימות מוצרים בשלמותם. התהליך נעשה בעזרת הסרה של חומר מתוך גוש שלם של חומר גלם מסוים, ההסרה מתבצעת על ידי מכונות מיוחדות שמשחיזות, עושות קידוחים, מנסרות, מכרסמות וחורטות. המכונות עובדות בעזרת הגדרות מדויקות שנשלחות מהמחשב לאחר תכנון קפדני של המוצר וחומר בגלם שממנו יהיה עשוי. חשוב לציין כי קיימות גם מכונות ידניות, אך לרוב ישתמשו בממוחשבות. עיבוד שבבי כיום, ניתן לבצע על אלומיניום, פלדה, ארד, פליז, עץ, MDF ופלסטיק.

מחרטות וכרסומות במפעל לעיבוד שבבי

מחרטות וכרסומות הן מכונות לעיבוד שבבי. במפעלים לעיבוד שבבי משתמשים במחרטה על מנת לעבד חלקים ציריים סימטריים. חלקים אלו לרוב יהיו עשויים מתכת, עץ או פלסטיק. המחרטה במפעל לעיבוד שבבי מורידה מחומר הגלם חלקים בעזרת סכין חריטה. הסכין מבצעת את העיבוד בעזרת סיבובים מסביב לגוש החומר. את המחרטה ניתן להפעיל באופן ידני או בצורה ממוחשבת. הכרסומת, אף היא מכונה שמשתמשים בה במפעל לעיבוד שבבי. הכרסומת משמשת לעיבוד מדויק של משטחים מישוריים ובעלי צורות. מדובר בשיטה הנפוצה ביותר לעיבוד שבבי וניתן לייצר באמצעותה את רוב הצורות הגיאומטיריות. הכרסום נעשה באמצעות תנועה על שלושה צירים ואנכית ואופקית.

עיבוד שבבי בעזרת ארוזיה חשמלית

העיבוד השבבי בעזרת ארוזיה חשמלית נעשה עבור יצירת תבניות לתעשיית הפלסטיק. בעיבוד זה משתמשים בנחושת או גרפיט ויוצרים צורה שטבולה בנוזל אלקטרוליטי שטעון במתח גבוה. הניצוצות החשמליים הם אלו שיוצרים תבנית שקועה של הצורה שבה מעונינים. זו דרך נהדרת ליצירת תבניות עבור תעשיית הפלסטיק ותעשיית הכלים מפלדה מבלי להרוס בכל פעם את התבנית של המכונה עצמה.

המפעל לעיבוד שבבי של איציק סוסתיאל

המפעל של איציק סוסתיאל הוא מפעל אשר משתמש במכונות CNC לייצור חלקים ברמת דיוק גבוהה מאוד. למפעל של איציק סוסתיאל ניסיון רב שנים בעיבוד שבבי ומשנת 1999 הם מספקים שירותים אלו לענפים ותעשיות רבות כמו: ענף האלקטרוניקה, ענף האופטיקה, לייזר, תעשיה רפואית, רכב ותחבורה, תעשיית המזון ועוד. המפעל מספק מענה רחב עבור הלקוחות ומאפשר ייעוץ ומתן פתרונות טכניים מצוינים. כמו כן, המהנדסים של המפעל מלווים את הלקוחות משלב הרעיון ועד ייצור המוצר.

עיבוד שבבי באמצעות קידוחים

העיבוד השבבי באמצעות קידוחים, נעשה על ידי המקדחה. תפקיד המקדחה לייצר חורים בחומרים קשים כמו מתכת ועץ. רובנו מכירים את המקדחות הידניות שמשתמשים בהם בבית, אך במפעלים הגדולים משתמשים גם במכונות קידוח גדולות ואף גדולות מאוד. מקדחות אלו מחוברות לשולחן עם מלחציים. על השולחן מעמידים את מוצר ומכוונים את ראש המקדחה למקום הקידוח הרצוי. לפני כל קידוח חשוב לקבוע את עומק הקדיחה בה מעוניינים ולכוון את המכונה לעומק זה.

 

 

.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
צוות האתר

צוות האתר

יכול להיות שייעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *