איך אפשר לחסוך בהוצאות חימום המים בחורף?

איך אפשר לחסוך בהוצאות חימום המים בחורף?

רוב האנשים אוהבים להתקלח במים חמים ברוב ימות השנה, אפילו בקיץ, גם כאשר חם מאוד וניתן להתקלח גם במים פושרים.

בקיץ, לרוב אין זו בעיה, המים מתחממים בקלות באמצעות דוד השמש והמקלחות יכולות להיות חמות בכל שעות היום.

בחורף הסיפור קצת שונה, יש מעט מאוד ימי שמש ואנו מחממים את המים באמצעות הדוד החשמלי. משאב המים החמים בחורף הוא חשוב מאוד.

בחוץ קר מאוד ואנו מחכים שיגמר היום ונוכל לשים על גופנו מים חמים באופן מספק במקלחת. חימום מים באמצעות הדוד החשמלי עולה כסף ולפעמים כסף רב.

במאמר זה אנו ניתן לכם מספר דרכים יעילות לחיסכון בהוצאות חימום המים בחורף.

 

התקנת שעון שבת לכוונון שעות החימום

מה שקורה בבתים רבים שגורם לנו לא לחסוך בהוצאות החשמל על חימום הדוד החשמלי, הוא הדלקת הדוד לאורך שעות היום באופן שאינו מבוקר.

כלומר, כל דיירי הבית מתקלחים בשעות שונות ובכל מקלחת כזו הם מדליקים את הדוד שעה לפני.

כך לדוגמא, אם אתם חמש נפשות בבית וכל אחד מדליק את הדוד לשעה, יש ברשותכם חמש שעות הדלקה שעולות כסף רב. בית ממוצע עם חמש נפשות לא זקוק ליותר משעתיים של חימום הדוד.

מה שמומלץ לעשות כדי להדליק את הדוד באופן מבוקר הוא לוודא מהן השעות שבהן בני הבית מתקלחים, להתקין שעון שבת ולכוון את הדלקת הדוד לפעמיים ביום למשך שעה. אם השעות מתכנסות לדוגמא לבוקר וערב, שעה בבוקר ושעה בערב יספיקו.

 

התקנת פקחום בבתים משותפים

בבתים משותפים קיימת בעיה שהמים החמים "בורחים" אל השכנים. דבר זה נובע ממערכת הדודים המשותפת. בבניינים רבי קומות אין המון מקום כדי להציב על הגג דוד שמש לכל דייר, לכן בבניינים אלו משתמשים במערכת צינורות לכל הדיירים יחד.

אם שכן אחד מחמם מים בדוד החשמלי, המים החמים מתמזגים יחד עם המים הקרים בצינורות ואנו מקבלים מקלחות פושרות. מה שעושים רוב הדיירים, מחוסר ידע, מדליקים שוב ושוב את הדוד וכך למעשה הוא דולק ברוב שעות היום וזאת עבור מקלחת חמה אחת או שתיים. על מנת למנוע את הזליגה של המים, מומלץ כיום להתקין פקחום.

מערכת הפקחום היא מערכת שפותחה בדיוק בשביל הבעיה הזו, היא מתאימה רק עבור בתים משותפים והיא למעשה מייצרת שסתום חשמלי בין הצינורות לדוד החשמלי. כך למעשה נמנעת זליגת המים הקרים ואתם נהנים ממקלחת חמה מבלי לחמם את המים לאורך כל היום.

 

כניסה למקלחת קרוב לשעת חימום המים

עוד דרך לחסוך בהוצאות חימום המים היא לנצל את זמן החימום ולהתקלח מיד לאחר שחיממתם את המים. כך המים לא מספיקים לברוח לשכנים או להתקרר.

אם אתם בית עם מספר נפשות, רכזו את המקלחות לשעתיים ביום.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
צוות האתר

צוות האתר

יכול להיות שייעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *